CIDs svenska startsida Bildkarta med länkarCIDs svenska startsidaTo CID´s English Web SiteWebbplatskartaSök
ForskningSeminarierExjobbPublikationerMedarbetareIntressenter
 
  CID >Medarbetare

Medarbetare

Nedan finns vi som arbetar på CID. Efter namnen finns telefon- rumsnummer och e-postlänk till respektive person.
Mer information finns i förekommande fall på varje persons egen hemsida.

Namnen är sorterade efter efternamn i bokstavsordning.

Anette Arling sekreterare

Telefon:
08-790 91 00
Rum: 4613

E-post:
an1@nada.kth.se

Cristian Bogdan doktorand


Telefon:
08-790 62 79
Rum: 1647

E-post:
cristi@nada.kth.se
Webb:
http://www.nada.kth.se/~cristi

Lars Bretzner
forskare

Telefon:
08-790 62 08

E-post:
bretzner@nada.kth.se

Pär Bäckström datalog


Telefon:
08-790 92 77
Rum: 4629

E-post:
paer@nada.kth.se
Webb:
http://www.nada.kth.se/~paer

Björn Eiderbäck forskare

Telefon:
08-790 62 77 Rum: 4636

E-post:
bjorne@nada.kth.se

Maria Engström informatör

Telefon:
08-790 92 74 Rum: 4613

E-post:
mariaee@nada.kth.se

Lennart FahlÚn gästforskare



Kicki Groth
doktorand






Telefon:
08-790 62 79
Rum: 1647

E-post:
lef@sics.se
Webb: http://www.sics.se/ice/people/lef.html

E-post:kicki@nada.kth.se
Webb: www.nada.kth.se/~kicki

Rosa Gu­jónsdóttir
doktorand

Telefon:
08-790 91 05
Rum: 4634

E-post:
rosag@nada.kth.se

Anders Hedman doktorand

Telefon:
08-790 92 83 Rum: 4630

E-post:
ahedman@nada.kth.se


Sten-Olof Hellström kompositör

Telefon:
08-790 66 98 Rum: 4618

E-post:
soh@nada.kth.se


Eva-Maria Jacobsson doktorand


Telefon:
08-790 92 83 Rum: 4630

E-post:
eva-maria@nada.kth.se



Kai-Mikael Jää-Aro doktorand


Telefon:
08-790 62 77
Rum: 4636

E-post:
kai@nada.kth.se

Webb:
http://www.nada.kth.se/~kai

Lars Kjelldahl forskare


Telefon:
08-790 81 59 Rum: 1627

E-post:
lassekj@nada.kth.se

Webb: http://www.nada.kth.se/~lassekj

Sinna (Kristina) Lindquist
doktorand

Telefon:
08-790 92 76 Rum: 4615

E-post:
sinna@nada.kth.se


Ambjörn Naeve forskare


Telefon:
08-790 68 96 Rum: 4635

E-post:
amb@nada.kth.se

Webb:
http://www.nada.kth.se/~amb

Mikael Nilsson doktorand

Telefon:
08-790 68 96 Rum: 4635

E-post:
mini@nada.kth.se

Matthias Palmér doktorand

Telefon:
08-790 68 96 Rum: 4635

E-post:
matthias@nada.kth.se

Marie-Louise Rinman
doktorand

Telefon:
08-790 92 78 Rum: 1628

E-post:
rinman@nada.kth.se

Minna Räsänen
doktorand

Åke Sandberg
professor


Ovidiu Sandor
doktorand

Telefon:
08-790 92 76 Rum: 4615

Telefon:
08-790 92 72
Rum: 4622

Telefon:
08-790 62 79
Rum: 1647

E-post:
mira@nada.kth.se


E-post:
akesan@nada.kth.se
Webb: se Åkes presentation på www.arbetslivsinstitutet.se

E-post:
ovidiu@nada.kth.se

YngveSundblad
föreståndare professor

Telefon:
08-790 71 47 Rum: 4621

E-post:
yngve@nada.kth.se
Webb:
http://www.nada.kth.se/~yngve

Gustav Taxén doktorand


Telefon:
08-790 92 77 Rum: 4629

E-post:
gustavt@nada.kth.se
Webb: http://www.nada.kth.se/~gustavt

Björn Thuresson
doktorand


Telefon:
08-790 95 38
Rum: 4614

E-post:
thure@nada.kth.se
Webb:
http://www.nada.kth.se/~thure/

Helena Tobiasson
EU Co-ordinator
InterLiving & Shape

Telefon:
08-790 92 73 Rum: 4621

E-post:
tobi@nada.kth.se

Åke Walldius
forskare


Telefon:
08-790 61 89 Rum: 4622

E-post:
aakew@nada.kth.se
Webb: http://www.nada.kth.se/ao/aakew

Bo Westerlund
designer


Telefon:
08-790 92 76
Rum: 4615

E-post:
bosse@nada.kth.se
Webb:
http://www.nada.kth.se/~bosse

Fredrik Winberg
doktorand


Telefon:
08-790 91 05
Rum: 4634

E-post:
fredrikw@nada.kth.se
Webb: http://www.nada.kth.se/~fredrikw

 

Uppdaterad 2004-09-10


CID 1996-2002 | Om denna webbplats | cid-webmaster@nada.kth.se | Kontakta oss